EURO PLUS TAVUK KAFESI· | Maytav
MENÜ

EURO PLUS TAVUK KAFESI·

Kafes Gözleri

Ara bölme telleri ışığın ve havanın sirkülâsyonuna olanak sağlanacak şekilde tasarlanmış olup 7º lik eğimli taban telleri yumurtaların kolaylıkla yumurta toplama bandına ulaşmasına olanak tanır. Kafes gözlerinin arka kısımdaki gözle bölünmesi, ara bölme telleriyle sağlanılır. Kafes kapakları yatay konumda kolaylıkla açılıp kapanacak şekilde çalışmaktadır. Kafes gözleri 62,5 x 60 cm ( 9 tavuk kapasiteli )dir. Yumurta tellerinin altından 2 adet 3 mm kalınlığında burgulu takviye teli takılmaktadır.

Sulama Sistemi

Kafes Bölme Yan Saclarının Orta Kısmından Kafesi Boydan Boya Geçen “PVC” Borular Üzerine 2 Adet Nipel Bulunmaktadır. Hemen Alt Kısmından Geçen “V” Su Tahliye Teknesi Gübre Bandına suyun ulaşmasını Engeller. Şebekeden Gelen Su rezervuar İle Uygun
Basınçta “PVC” Borulara Gönderilir. Her katta bir adet rezervuar bulunmaktadır Sulama sistemimizde sızdırmazsızlık yeteneği artırılmış uzun ömürlü bağlantı elemanları kullanılmaktadır.

Yemleme Sistemi

Tavukçuluk sektöründe tercih edilen ideal bir yemleme metodu olan arabalı yemleme sistemimiz tasarlanan yem dağıtım aparatlarıyla yemin yem oluklarına eşit ve hijyenik olarak ulaşmasını sağlarken aynı zamanda güvenli ve hızlı dağıtılmasını sağlayarak
taşmaları engeller ve yem sarfiyatının önüne geçer. Yemleme sistemimizin mekanizması gücü 0.75 -2 hp arasında değişen motorlarla halat vasıtası ile tam otomatik ve yarı otomatik olarak çalışmaktadır. Yem kovalarımız galvanizli sacdan cıvata ve perçin ile
birleştirilerek bir araya getirilmektedir. Yem silolardan kafes kapasitesine göre değişen 107 ve 127 çapındaki borulardan geçen spiral helezonlar vasıtasıyla yem arabalarına kusursuz dağıtılır. Yemliklerimiz; eşit miktarda uygun karışımı sağlanan yem, her kata
dışarıya taşmadan ulaşabilecek şekilde tasarlanmıştır. Yemleme sistemimizin başında bulunan dondurucular kontrol switchleri vasıtasıyla kontrol altına alınır. Sistemin sonunda kontrol bağlantıları ve bu bağlantılara ilişkin elektrik panosu bulunur. 

Gübre Tahliye Sistemi

Gübre her katın altında bulunan ve kafes boyunca uzanan gübreyi tahliye bandına ulaştıran POLİPROPİLEN ( plastik ) gübre bantı ile taşınır. Taşıma işleminde hareket redüktörlü motorlar ile sağlanmaktadır. Her katta mevcut olan sıyırıcılar ile gübre; kümes sonunda bulunan gübre tahliye konveyörüne kusursuz olarak ulaştırılmaktadır. Kafesin arka kısmına gübrenin sıçramalarıyla oluşacak kirlenmeleri önlemek için muhafaza edici bir perde konulmuştur. Başlıklarda bulunan taşıyıcı merdaneler özel kauçuk kaplamalıdır. Gübre sevk sisteminde kullanılan kontrol panolarında 1 sınıf malzeme kullanılmaktadır.

Platform

Kafesimizin ikiye bölünerek kolay kullanmayı amaçlamaktadır. Platform 2,50 mm kalınlığında genişletilmiş metal kullanılarak imal edilmiştir. Platform kafes gözlerini ve hayvanları daha rahat kontrol edebilmeyi amaçlamaktadır. Blok araları ve arka alanlar olmak üzere platform yapılmıştır.

Eşeleme Alanı

Eşelenme halısı 35x35 cm ebadında sert plastikten imal edilmiştir. Sert plastikten imal edilen eşelenme halısı tavuğu rahatsız edici olup bu bölümde yumurtlamasını engellemektedir. Eşelenme halısının üzerinde gübrenin birikme yapmaması için yuvarlak delikler vardır. Eşelenme halısının üzerinde taşlık kutusu bulunmaktadır. Tavuk taşlık kutusundan aldığı taş ve kumları eşeleyerek doğal eşelenme güdüsünü gidermektedir.

Tüneme Alanı

Tavuk başına 15 cm tüneme alanı bulunmaktadır. Tavukların rahatça tünemesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Tavukların ayaklarının altında eşit dağılımlı basınç sağlayan güvenli tüneme alanı üzerinde tavukların dinlemesini amaçlamaktadır.

Perdeli Folluk

Tavukların yumurtlarken rahatsız olmaması için her gözde 2 adet folluk mevcuttur. Folluk esnek perde ile kapatılmıştır.

Tırnak Törpüsü

Göğüslüğün iç kısmına tavuğun tırnaklarını törpülemesi için kabartmalı tırnak aşındırıcı özellikte tırnak törpüsü bulunmaktadır. Her kafes gözünde 4 adet tırnak törpüsü bulunmaktadır.